Chłopaki nie płaczą

    Zamieszczono 06 listopada 2011r.  Ewelina Kamińska-Sawicka

               Dnia 29 września br.  SU zorganizował uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dla klas I-III SP przygotowano szereg zadań, do których zaangażowano zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Najmłodsi „mężczyźni” walczyli o tytuł Małego Super Chłopaka. Do ich zadań należało min. odgadnięcie, która koleżanka z klasy narysowała ich portrety. Nie zabrakło wielu uśmiechów  i dobrej zabawy.

            Dla starszych klas przygotowano program specjalny. Na piątej godzinie lekcyjnej wszyscy zebrali się przed szkołą aby czynnie uczestniczyć w wyborach Super Chłopaka ZSS.  Imprezę prowadziła przewodnicząca SU Klaudia Tchórzewska, która zachęcała startujących w konkursie chłopców do odważnego zaprezentowania swoich walorów. Wybory składały się z dwóch etapów. W pierwszym, męska część była oceniana zgodnie z hasłem: Jak się wozisz. Uczniowie przechodzili czerwonym dywanem i prezentowali się w swych kreacjach, przed szanownym jury oraz publicznością. W komisji zsiadły nasze piękne koleżanki: Katarzyna Słowik, Sandra Kaczmarek, Zuzanna Raciniewska, Martyna Stefonowicz, Martyna Lic oraz Pani Katarzyna Hull i Pani Agnieszka Matuszewska. Podczas pierwszej „odsłony” chłopcy prezentowali przygotowane wcześniej stroje.

            W krótkich przerwach, czas uprzyjemniły dziewczynki z klasy IV( Nikola Wójcik, Oliwia Myjak i Jowita Jasiurkowska) piosenką „Mój chłopak jest strażakiem”. Talentem wokalnym wykazała się także Paulina Poręba z utworem ,,Chłopaki nie płaczą”.  Nie zabrakło również kawałów odczytywanych przez Magdę Chruślicką.

            Intelekt to największy kapitał- był drugim testem dla naszych chłopków.  Każdy z nich  musiał odpowiedzieć na jedno bardzo trudne pytanie, np.: Które koło bardziej zużywa  się podczas skręcania w prawą stronę?

            Po tej konkurencji nastał czas podliczania głosów, wspólnego tańca oraz wręczenia dyplomu i szarfy Super Chłopaka ZSS. Tytuł ten zdobył  Marcin Olejniczak z klasy IIIb. Wicemistrzem  okazał się Szymon Matwiejczyk, zaś trzecią pozycję zajął Damian Białas.

            Imprezę uznano za bardzo udaną. Uczniów ucieszyła taka propozycja spędzenia Dnia Chłopaka. Chcą aby w przyszłości było więcej tego typu uroczystości szkolnych oraz konkursów, których główną wygraną wcale nie musi od razu być kosztowana nagroda.

                                                                                                 NCD

galeria zdjęć ...

------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY DO ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

------------------------------------------------------------------------------------------------