"Akademia Dźwięku i Ciszy"

Zamieszczono 28 Marca 2009r.     Urszula i Zbigniew Szmidt

Od tego roku w naszej szkole odbywają się nietypowe zajęcia pozalekcyjne - kółko zainteresowań dla klas młodszych pod nazwą "Akademia Dźwięku i Ciszy".  Program autorski tych zajęć został opracowany po zdobyciu przez p.Urszulę Szmidt certyfikatu "Masażysty dźwiękiem  misami dźwiękowymi". Tu na zajęciach dzieci mają kontakt z różnymi instrumentami muzycznym pochodzącymi z całego świata , ale najczęściej  używane są misy dźwiękowe  (wszystkie instrumenty są moją własnością). Dzieci lubią pracę z misami, choć wcale nie wiedzą o ich dobroczynnym działaniu. Ich dźwięk wpływa pozytywnie nie tylko na fizyczny stan zdrowia, ale i na system nerwowy, likwiduje negatywne myśli, wprowadza w stan głębokiego rozluźnienia, działa harmonizująco  nie tylko w bezpośrednim kontakcie z ciałem człowieka, ale i wtedy, gdy znajdujemy się w rejonie rozchodzenia fal. Taką właśnie metodę wykorzystuje się do opracowania ćwiczeń na zajęcia z dziećmi.

Piątego marca w Zespole Szkół Samorządowych  odbyło się "Spotkanie z Dźwiękiem" dla klas młodszych. Poprowadziła je Pani Urszula wraz ze swoim mężem Zbyszkiem. Dzieci nie tylko poznały różnorodne dźwięki i nietypowe instrumenty ( między innymi gongi, didgeridoo, berinbau, sitar,  kije deszczowe, guiro i wiele innych), ale mogły również na nich zagrać. Było to dla nich wspaniałe doświadczenie.

Urszula i Zbigniew Szmidt są obecnie mieszkańcami Czarnego Boru. Od zawsze poszukiwali  dźwięku , który działa terapeutycznie na ciało i umysł. Urszula szukała ukojenia w muzyce relaksacyjnej, a Zbyszek  naturalnych brzmień  fletów z najodleglejszych zakątków Ziemi. Wiedzą ,że dźwięk jest uniwersalnym językiem człowieka . Fale dźwiękowe przenikające ciało powodują w jego żywych komórkach wibracje, które pomagają przywrócić i wzmocnić zdrowie. Wysoka zawartość wody w ciele  skutecznie przenosi dźwięk, a efekt można przyrównać do głębokiego masażu na poziomie atomowym i komórkowym.  Już 3000 lat temu w Tybecie wykorzystywano specjalnie wykuwane  misy oraz gongi do terapii dźwiękiem, technika ta stosowana jest tam do dnia dzisiejszego, a w niektórych krajach  europejskich stosuje się ją pod nazwą masaż dźwiękiem. Zauroczeni tymi niecodziennymi instrumentami ukończyli Kurs Masażu Dźwiękiem wg metody Petera Hess’a oraz seminarium dogłębnej terapii komórkowej kamertonami w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej. Istnieje wiele sposobów zastosowania tych terapii w celu osiągnięcia równowagi na wszystkich poziomach ciała i umysłu. Metoda terapii dźwiękowej misami tybetańskimi i gongami pomaga przywrócić harmonię, wzmocnić witalność , wprowadzić w stan głębokiej relaksacji, natomiast metoda terapii kamertonami jest pochodną akupunktury i akupresury – starych chińskich metod stosowanych do dnia dzisiejszego w medycynie akademickiej i niekonwencjonalnej.

W 2007 roku Urszula ukończyła z sukcesem   podstawowy kurs Kontroli Umysłu Metodą Silvy. W grudniu 2007 roku oboje otrzymali inicjację I stopnia Reiki w naturalnym systemie uzdrawiani dra Mikao Usui od mistrza – nauczyciela Reiki Tadeusza Hoppe Trisamy Dasa.

Są praktykującymi terapeutami.

http://www.akademiaciszy.eu/kontakt/