Europejskie Dni Ptaków

                  Zamieszczono 12 października 2011r.     Anna Kogut

         Europejskie Dni Ptaków postanowiliśmy w tym roku, dla odmiany, spędzić wędrując po naszych najbliższych okolicach. Pomyśleliśmy, że skoro symbolem tegorocznego liczenia jest raniuszek, to duże prawdopodobieństwo spotkania tych ptaków mamy w naszych górskich lasach.

  Pod szkołę o 8.00 przyszło 25 uczniów, miłą niespodzianką zaskoczyli nas nasi goście, znajomi z OTOP Juniora, którzy przyjechali aż z Wrocławia i  nasz absolwent, który od paru lat zawsze jest obecny na naszych wycieczkach. Moi uczniowie bardzo lubią zajęcia z naszym zaprzyjaźnionym ornitologiem panem Piotrem Wasiakiem. Kiedy tak pomyśleliśmy z Piotrem, który to już raz wyruszamy na EDP, wyszło nam, że chyba z 17-sty.

  Już w szkolnym parku zaobserwowaliśmy modraszki, bogatki, srokę i w wokół rozbrzmiewał głos pobudzonych pierwiosnków. Ruszyliśmy przez ulice naszego miasteczka, w którym nasze wycieczki są zawsze przez mieszkańców przyjmowane z uśmiechem. W okolicach ogródków udało nam się zobaczyć stadko szczygłów, dzwońców, bogatek i usłyszeć głos pokrzywnicy. Na drutach usiadło kilkanaście szpaków.

czytaj dalej ...

------------------------------------------------------------------------------------------------