Zaproszenie na Europejskie Dni Ptaków

                     Zamieszczono 26 września 2011r.     Anna Kogut

       Już wkrótce po raz kolejny będziemy mieli okazję do wspólnego wyjścia w teren i obserwowania jesiennej wędrówki ptaków. Będzie to także sposobność do wymiany doświadczeń i informacji, a dla wielu osób - okazja do poznania nowych gatunków ptaków, a także do odpoczynku w terenie.  

  A wszystko to w ramach Europejski  Dni Ptaków.

 W tym roku spotykamy się 1 października.

 

 Dni Ptaków w Polsce i w naszej szkole obchodzimy już od 1993 roku, razem z innymi partnerami BirdLife International – światowa federacja towarzystw ochrony ptaków. W Polsce akcję koordynuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - OTOP, koordynatorem europejskim każdego roku jest inny partner BirdLife. W tym roku będzie nim SVS - towarzystwo ochrony ptaków ze Szwajcarii, gdzie prześlemy wyniki swoich obserwacji.

 Zapraszamy wszystkich miłośników ptaków 1 października 2011 roku na wycieczkę ornitologiczną po okolicach Boguszowa-Gorc. Jak zwykle spotykamy się o 8.00 pod wejściem do szkoły w Gorcach. Potem powędrujemy podnóżami Mniszka i Chełmca w urokliwe okolice wsi Lubominek, gdzie zrobimy wspólne ognisko. Następnie skierujemy się przez wzgórza koło Jabłowa i z powrotem wrócimy do Gorc. W trakcie wycieczki odwiedzimy niewielkie rozlewiska i staw w poszukiwaniu ptaków wodnych, zaobserwujemy drobne ptaki wróblowate wędrujące licznie po łąkach, polach, lasach w kierunku zimowisk. Przy dobrej pogodzie liczymy też na spotkanie z ptakami szponiastymi i innymi skrzydlatymi wędrowcami. Do tego jak zwykle gwarantujemy miłą atmosferę.
Anna Kogut, Piotr Wasiak

Gatunkiem tegorocznych Europejskich Dni Ptaków jest raniuszek – symbol OTOP. Mamy nadzieję zaobserwować migrujące stada raniuszków na naszej wycieczce.

czytaj więcej ...

------------------------------------------------------------------------------------------------