eTwinning - europejska współpraca szkół

      Zamieszczono 08 Maja 2011r.       Karolina Can i Magdalena Wintoniak

      Zespół Szkół Samorządowych przystąpił 13 lutego 2011 roku do programu eTwinning, zdobywając tym samym certyfikat eTwinning 15 lutego 2011 roku:

             Certyfikat eTwinning (Nagrodzono 15.02.2011)   

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie języków obcych w połączeniu z technologią informacyjno-komunikacyjną (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują nauczany język obcy oraz internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:

  1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, oprogramowania, aparatu cyfrowego, kamery czyli narzędzi akceptowanych przez uczniów i wzbudzających ich entuzjazm;
  2. Języki obce są konieczne do bezpośredniej komunikacji ze szkołą partnerską, a natychmiastowe korzystanie z wiadomości ‘lekcyjnych’ wywołuje radość uczniów i zwiększa ich motywację do nauki;
  3. Temat projektu związany z podstawami programowymi wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole i nauka przez zabawę, różnorodne formy aktywności i działania projektowe.

 

Nauczyciele języka angielskiego: Karolina Can i Magdalena Wintoniak oraz Paulina Dębkowska opracowały projekt DISCOVER THE LEGENDS AND MYSTERIES OF YOUR REGION AND SHARE THEM WITH OTHER NATIONS. Projekt został zaplanowany na okres od lutego 2011 do czerwca 2012 roku. Do projektu zaprosiliśmy szkoły z Anglii, Turcji, Włoch, Francji, Hiszpanii oraz Rumunii.

Projekt obejmuje wykorzystanie języka angielskiego w połączeniu z informatyką, historią, geografią, kulturą i sztuką. Uczniowie z różnych krajów mają, co miesiąc inne zadanie do wykonania, którego celem jest przybliżenie innym narodom historii, legend i tajemnic regionu, w których mieszkamy. Wszystkie opracowane prze uczniów materiały są publikowane i dostępne do wglądu dla innych zainteresowanych na specjalnej stronie projektu: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p47516

Projekt posiada również własny dziennik, w którym zapisywane są najważniejsze wydarzenia dotyczące realizowania projektu. Uczniowie w projekcie wykorzystują: czat , e-mail , forum , blogi , Powerpoint, wideo, zdjęcia i obrazy oraz publikowanie stron WWW.

Uczniowie ZSS biorący udział w projekcie:

Zuzanna Raciniewska

Paulina Chuchra

Dagmara Marszałek

Klaudia Łojewska

Damian Białas

Dawid Michalak

Jacek Bartczak

Dominika Witkowska

Martyna Lic

Kamila Jakubiec

Dominika Wiewiórka

Marlena Rozicka

Justyna Walkowiak

Ernest Ostasz

Rafał Michalski

Kamila Pryk

Roksana Zawisza

Magdalena Chruślicka

Galeria zdjęć ...