Szacunek zapomnianym

    Zamieszczono 06 listopada 2011r.  Ewelina Kamińska-Sawicka

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
(...) jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

                                                          ks. Jan Twardowski

         Pierwsze dni listopada to czas zadumy, przemyśleń, modlitw ale i wspomnień związanych z osobami, które od nas odeszły. W związku z Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, chętni uczniowie ZSS w Boguszowie- Gorcach, po raz kolejny  wzięli czynny udział w sprzątaniu i rozświetlaniu grobów.

         Samorząd Uczniowski przez kilka tygodni października organizował zbiórkę zniczy na terenie szkoły. Niewielka grupa udała się także do pobliskich sklepów, gdzie natrafiła na niezwykłą hojność ze strony właścicieli i  sprzedawców. Udało się zgromadzić kilkadziesiąt „światełek”, które zostały zapalone na grobach najbardziej zniszczonych i zapomnianych.

         Kilka dni przed 1 listopada, tuż po zajęciach lekcyjnych,  chętni uczniowie wraz z opiekunami, udali się na cmentarz komunalny w Boguszowie- Gorcach aby oczyścić, uporządkować zaniedbane mogiły. Wśród ochotników znaleźli się: Katarzyna Wołyniec, Irena Pietraszek, Angelika Stefańska, Marta Skrobich, Dominik Głowacki, Sara Kochańska, Katarzyna Słowik, Katarzyna Mierzejewska, Oliwia Wolska, Klaudia Tchórzewska, Roksana Janik, Jacek Bartczak oraz Kamil Dziedziel. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, grupa pracowała bardzo wytrwale. Dzięki temu, już po kilku godzinach spora część grobów została oczyszczona z liści, usunięto z nich chwasty i postawiono symboliczną świeczkę. Szczególnie najmłodsi uczniowie stali się wzorem godnym naśladowania, bo pokazali,  że nie są im obojętne losy mogił naszych rodaków.

         SU chciałby serdecznie podziękować: wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w porządkowanie grobów, panu Jarosławowi Janikowskiemu za pomoc wniesioną w całą akcję oraz sklepom z Boguszowa- Gorc- ofiarodawcom zniczy. Po raz kolejny pokazaliśmy, że wspólnymi siłami możemy zrobić wiele dobrego dla innych.

------------------------------------------------------------------------------------------------