ZIMOWE PTAKOLICZENIE

V Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach  i Ogrodach

„Bogatka ptak zimowego ptakoliczenia 2009?”

 Już po raz piąty do parków i ogrodów w całej Polsce zawitają sympatycy ptaków, uczestnicy akcji „Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).

W dniach 24-25 stycznia  uczniowie szkolnego Koła OTOP przy Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, będą już po raz piąty liczyć ptaki spędzające w Polsce zimę.

Zimowe liczenie jest doskonałą okazją do edukacji przyrodniczej oraz do promowania tzw. birdwatchingu, czyli spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, z lornetką w poszukiwaniu ptaków. Pozwala nam lepiej poznać ptaki, które żyją tuż obok nas. Zimowe Ptakoliczenie będzie świetną okazją do rodzinnego spaceru lub do spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie - zbliżając się do ptaków, zbliżamy się do ludzi, możemy nawiązać wiele interesujących kontaktów z pasjonatami, co może stać się zalążkiem naszych pasji.

W liczeniu udział wziąć może każdy.

Akcja przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych obserwatorów, jak i „weekendowych ptasiarzy”, całych rodzin, uczniów ze szkół - dla wszystkich.

W Boguszowie-Gorcach, bezpłatną wycieczkę po parkach i ogrodach dzielnicy Gorce, poprowadzi Anna Kogut i Piotr Wasiak.

Zbiórka  24.01.08 o godz. 10.00, w paku szkolnym.

Planowany czas zakończania wycieczki: 12. 00

Więcej informacji o akcji

http://www.otopjunior.org.pl/pl/nowosci/akcja_dla_ciebie/zimowe_liczenie_ptakow_2009

                                                                                Serdecznie zapraszamy!