Wywiad z Martyną Balcerzak

Zamieszczono 18 Listopada 2008r.     Krystian Ogrodnik

Pewnego dnia udało się nam porozmawiać z samorządem szkolnym, a przynajmniej z przewodniczącą szkoły Martyną Balcerzak. Była to niedługa rozmowa, lecz dowiedzieliśmy się o jej punkcie widzenia…

 -Witaj Martynko! Mogłabyś porozmawiać z nami na temat działalności samorządu szkolnego?

-Witam! Oczywiście odpowiem na kilka pytań.

-To dziękujemy bardzo. Po pierwsze: Czy jesteś zaskoczona takim wyborem większości uczniów?

-Z jednej strony jestem zaskoczona wynikiem głosowania, a z drugiej nie. Nie spodziewałam się tak wielu oddanych na mnie głosów, ale większość osób mówiła mi, że i w tym roku wygram te wybory. I tak też się stało. Ale właśnie dlatego, że wcześniej byłam uprzedzana, wynik wyborów nie był dla mnie aż tak dużym zaskoczeniem. Bardziej zdziwiona byłam w roku poprzednim, gdzie jako pierwszoklasistka zostałam wybrana do pełnienia funkcji przewodniczącej szkoły.

-Co chciałabyś zmienić w tym roku szkolnym?

-W tym roku myślę, że będziemy kontynuować to, co nie udało nam się zrealizować w zeszłym roku. Myślę, że ponownie poruszymy sprawę radiowęzła szkolnego. Ale, tak jak i co roku, dojdą nowe pomysły, którym trzeba będzie poświęcić uwagę.

-Jakie zadanie samorządu według Ciebie jest najtrudniejsze?

-Najtrudniejsze zadanie? Trudno powiedzieć. Myślę, że do tego można zaliczyć sprawę ,,dogodzenia'' wszystkim uczniom. Nie każdy przecież musi lubić zabawy szkolne, czy na odwrót. I to właśnie chyba jest największy problem.

-Jaka „akcja” przyciągnęła najbardziej waszą uwagę?

-Na dzień dzisiejszy trudno jest  mi odpowiedzieć na to pytanie. Każda sprawa i akcja, którą organizujemy jako Samorząd, jest tak samo ważna i trzeba poświęcić jej tyle samo uwagi.

-I ostatnie pytanie. Na czyją pomoc liczycie najbardziej spoza samorządu szkolnego?

-Myślę, że najbardziej liczymy na chęć pomocy naszych kolegów i koleżanek, ale także inicjatywę nauczycieli. Jednak przede wszystkim liczymy na pomoc Pana Dyrektora, bo właściwie od niego zależy czy będziemy mogli daną akcję przeprowadzić czy nie.

-Jeszcze raz dziękujemy za wywiad. Cześć.

-Ależ nie ma za co. Cześć.

      Wywiad ten pomimo tego, że przeprowadzony tylko z przewodniczącą szkoły odpowiada na wszystkie pytania ciekawskich uczniów.

                                                   Dla warsztatów dziennikarskich

                                              Elżbieta Dutkiewicz i Natalia Geming