Matematyczny sukces piątoklasistów

Zamieszczono 26 Maja 2012r. Wiesława Król

       13.04.2012 r. odbył się I etap VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas piątych, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 28 w Wałbrzychu. Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie - Gorcach reprezentowało trzech uczniów: Nataniel Juszczak i Radosław Kierzek z kl. Va oraz Piotr Nędza z klasy Vb. Do konkursu przygotowywała ich nauczycielka matematyki - pani Wiesława Król. Po licznych zmaganiach chłopcy zajęli III miejsce i zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu.

            Do kolejnych zmagań matematycznych (tym razem drużynowych) nasza reprezentacja przystąpiła 11.05.2012 r. W starciu wspierała chłopców grupa kibiców, którą stanowili piątoklasiści: Natalia Bernaś, Patryk Boroń, Aleksandra Gruszczyńska, Marzena Kulikowska, Ewa Skurska i Kacper Tokarczyk. Punkty na tym etapie konkursu zdobywali zarówno zawodnicy jak i kibice, dlatego pomoc dopingujących była niezwykle cenna. Dzięki współpracy i sporej wiedzy matematycznej, reprezentacja ZSS w Boguszowie - Gorcach zajęła I miejsce. Zawodnicy otrzymali dyplom, pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe.

Dzieci biorące udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym wraz z opiekunem, dziękują wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu transparentów oraz  prezentacji wyświetlanej w czasie trwania konkursu.