NOC KUPAŁY JUŻ ZA NAMI

 

W sobotę 19 czerwca br. mieszkańcy Boguszowa – Gorc  zgromadzili się pod biblioteką
w Gorcach by wspólnie obchodzić osławioną Noc Świętojańską. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych „nastolatków” – bo tak śmiało można nazwać zgromadzoną na imprezie publiczność - rozbawioną, uśmiechniętą i zadowoloną.

 Magiczną Noc w Gorcach zainaugurowała p. Małgorzata Sycz (Zastępca Dyrektora MBP-CK), która powitała przybyłych gości oraz władze miasta: Burmistrza p. Waldemara Kujawę, p. Sekretarz Miasta – Irenę Dzilińską, Kierownika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Zygmunta Nowaczyka, a także boguszowskich radnych.

Część artystyczną rozpoczęła się występem uczniów klas  IV Zespołu Szkół Samorządowych w Gorcach . Inscenizacja nie mogła dotyczyć niczego innego, jak poszukiwania „kwiatu paproci”. Sobótkowych pieśni można było posłuchać również w wykonaniu uczniów gimnazjum, którym akompaniowali m.in. p. Krystian Ogrodnik, p. Adeart Kogut oraz p. Sławomir Glinkowski.  Chętne osoby mogły upleść wianki z kwiatów i ziół zebranych przez p. Annę Kogut wraz z uczniami.

Specjalnie dla najmłodszych przyjechali aktorzy wałbrzyskiego Teatru Bajka, którzy  zaangażowali dzieci do zabawy i konkursów sobótkowych, przeplatanych piosenkami i gagami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też, jak co roku poszukiwania kwiatu paproci zorganizowane w formie podchodów, w których wzięło udział dziesięć par ochotników.  Został on  odnaleziony na stadionie OSIRU przez Rokasanę Zawiszę i Adriana Buzara. Nagrodę dla zwycięskiej pary – zaproszenie na kręgle - ufundowała Restauracja – Kręgielnia Magdalenka.

Noc sobótkowa obfitowała także w koncerty zespołów muzycznych. Na scenie pojawiła się młodzieżowa grupa reggae z Wrocławia – RABASTABARBAR, która porwała do tańca młodych miłośników „rytmicznego bujania”.  Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała grupa Boguszów 500 działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury.

Atrakcją był pokaz zwyczajów świętojańskich w wykonaniu zespołu KRĄG ze Świdnicy, który nie tylko wspaniale tańczył, ale i pięknie śpiewał.

O godz. 23:00 podziwiać mogliśmy pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmę BAMAR – Gajewski, po których do tańca przygrywał  zespół SEKTRET. 

Całości dopełniało świętojańskie ognisko przygotowane przez strażaków z Gorc.


Noc Świętojańską pod Mniszkiem zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna –Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkół Samorządowych w Gorcach.