SUKCES NASZYCH UCZENNIC

W ,,MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE

WIEDZY O LESIE”

         Zamieszczono 05 Marca 2011r.     Mariola Szachalewicz

Od października 2010 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 4 w Wałbrzychu realizowany jest szkolny projekt edukacyjny pt. ,,Tajemnice i piękno wałbrzyskich lasów”. Głównym założeniem projektu jest pomoc młodzieży w rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych. Dostrzeżenie piękna otaczającej przyrody oraz poznanie znaczenia lasów, pozwoli społeczności lokalnej zrozumieć potrzebę ochrony otaczającego nas środowiska. Honorowy patronat nad realizacją poszczególnych zadań w ramach projektu, objęło Nadleśnictwo Wałbrzych. Pomoc młodzieży oraz opiekę merytoryczną nad projektem zaoferował pan inż. Roman Zięba – inżynier nadzoru Nadleśnictwa Wałbrzych. Zadania w ramach edukacji leśnej były na tyle ciekawe, że do ich realizacji przystąpili także uczniowie z naszej szkoły podstawowej.

W grudniu odbył się pierwszy konkurs w ramach projektu – był to konkurs fotograficzny. W lutym natomiast uczniowie reprezentowali naszą szkołę w ,,Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Lesie”. Pytania konkursowe dotyczyły głównie osobliwości przyrodniczych wałbrzyskich lasów. Pojawiły się także zadania związane z problematyką ochrony lasu i obszarów Natura 2000. Ale to nie wszystko… konkurs składał się także z zadań polegających na rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt spotykanych w lesie. Nagrody w konkursie były cenne, więc zaczęła się prawdziwa intelektualna rywalizacja.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac przyznała:

I miejsce – Oli Hamerskiej z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie Gorcach.

II miejsce – Klaudii Tyczkowskiej z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie Gorcach.

Ola i Klaudia są uczennicami szóstej klasy. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich przyrodniczych zainteresowań.

Opracowała: Mariola Szachalewicz