Nasze gimnazjalistki pomagają ratować konie

 Zamieszczono 06 listopada 2011r.  Anna Kogut

Uczennice I klasy gimnazjum Kasia Chodasiewicz i Klaudia Tyczkowska zorganizowały w naszej szkole akcję zbiórki pieniędzy na rzecz ratowania niechcianych już przez swoich  właścicieli koni, wspierając Fundację Centaurus zebrały aż 440 złotych.

   1 października 2011 r. dowiedziałyśmy się  o krytycznej sytuacji, w której znalazła się klacz o imieniu Basia i wiele innych koni. Konie służą swoim właścicielom często przez wiele lat, najczęściej ciężko pracując są im posłuszne i bezwolne, ale kiedy stają się niepotrzebne, niewygodne, bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, uczuć przywiązania, czy wdzięczności są sprzedawane do rzeźni. Fundacja Centaurus prowadzi zbiórkę pieniędzy, wykupując od bezdusznych właścicieli konie.

     Akcja ratowania Basi rozpoczęła się 4 października, mogłyśmy liczyć na wsparcie pana dyrektora Leonarda Górskiego i  pomoc pani  Anny Kogut w zorganizowaniu zbiórki. Przez  dwa tygodnie zbierałyśmy pieniądze, informując o celowości naszej akcji.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w najmniejszym stopniu. Dzięki Wam wszystkim, ku wielkiej radości udało się zebrać kwotę aż 440 zł. Pieniądze zostały wysłane do fundacji Centaurus, zajmującej się ratowaniem koni, które mają  szanse na dalsze życie w otoczeniu przyjaznych, kochających konie ludzi.

Szczególnie dziękujemy naszym najhojniejszym ofiarodawcom: p. Piotrowi  Wasiakowi, p. Leonardowi   Górskiemu, p. Annie Kogut, p. Annie Laskowskiej, Marice Jodełce  i Oskarowi Mączce.

                                                                                                     Dziękujemy! 

------------------------------------------------------------------------------------------------