Walimska Super Sowa dla Trele Morele

Zamieszczono 04 Grudnia 2011r. Leonard Górski

18 listopada br. grupa Trele Morele działająca przy MBP-CK w Boguszowie-Gorcach (uczennice naszej szkoły) gościła na XII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych SOWA 2011 w Walimiu.

Młodzi aktorzy brawurowo zaprezentowali „Zbzikowaną historię” – spektakl na motywach Alicji w Krainie Czarów, w reżyserii Katarzyny Bernaś. Szalona i oryginalna adaptacja znanej książki przypadła do gustu zarówno publiczności jak i jurorom, którzy młodym artystom z Boguszowa-Gorc przyznali nagrodę główną - Super Sowę w kategorii wiekowej „10-16 lat”. Spektakle prezentowane w ramach XII Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych oceniało jury w składzie: Danuta Gołdon i Robert Delegiewicz z Teatru William – Es w Wałbrzychu oraz Danuta Szczęśniak – przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu
i Turystyki Rady Gminy w Walimiu.

Super Sowa to już 21 nagroda w bogatym dorobku artystycznym Trele Morele. Teatrzyk, który we wrześniu br. świętował swoje 10 urodziny, jest wielokrotnym laureatem przeglądów o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim.

Na walimski przegląd Trele Morele wybrało się wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą teatralną Burza z Kamiennej Góry, która w kategorii „dzieci młodszych” przedstawiła spektakl pt. „Nasza Królewna Śnieżka”. Jury doceniając nowatorskie pomysły realizacyjne zastosowane w przedstawieniu przyznało kamiennogórskiemu zespołowi wyróżnienie. Nagrodę główną w tej kategorii wiekowej wręczono natomiast teatrzykowi Frędzle z WOKu.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

Katarzyna Bernaś

------------------------------------------------------------------------------------------------