Spartakiada Mikołajkowa 2010

       Zamieszczono 13 Grudnia 2010r.     Renata Mika

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach  9 grudnia 2010r. odbyła się Spartakiada Mikołajkowa. Impreza miała formę zabawy. Uczniowie klas I – IV w duchu sportowej rywalizacji zmagali się w konkurencjach sportowych. Spartakiadę na stałe wpisano do kalendarza imprez szkolnych. Jest okazją nie tylko do krzewienia sportowego stylu życia, ale przede wszystkim do integracji grona uczniowskiego. Co roku organizatorzy zapraszają władze naszego miasta oraz przyjaciół szkoły.

Jak co roku każda klasa przygotowała transparenty zachęcające do rywalizacji międzyklasowej oraz wytypowała 6 osobowe drużyny (3 dziewczynki, 3 chłopców) do udziału w poszczególnych konkurencjach:

1.      Strącanie kręgli

2.      Przenoszenie kul śnieżnych

3.      Prezenty choinkowe

4.      Przenoszenie śnieżek

5.      Lepienie bałwana

6.      Wyścigi na sankach

Pierwsze miejsca zajęli: I a, II b, III a, IV a.

Impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci miały szansę pokazać się z jak najlepszej strony. Nie była to walka o podium. Wszystkie zespoły wykazały się dużą sprawnością, szybkością i zwinnością. Dzieci bawiły się wspaniale, dopingowały kolegów (okrzykiem, piosenką). Każda klasa miała ze sobą transparenty, panowała gorąca atmosfera oraz świąteczny nastrój. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez Mikołaja słodyczami             i owocami ufundowanymi przez przyjaciół szkoły. Organizatorami Spartakiady są: wychowawca świetlicy p. Renata Mika i nauczyciel wychowania fizycznego p. Jerzy Mazurek.

                                                                                                              Renata Mika

 Galeria zdjęć ...