Edukacja wczesnoszkolna

Rok szkolny 2017/2018

UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

Zamieszczono 05 listopada  2017 r.

Ewelina Kamińska-Sawicka, Urszula Szmidt

 

            18 października 2017 r. w Centrum Kulturalno - Kongresowym WITOLD, odbyło się Pasowanie na Ucznia.  W uroczystości wzięły udział klasy pierwsze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i. B. Malinowskiego w Boguszowie – Gorcach. Uczniowie w towarzystwie rodziców, dziadków oraz wychowawców przedstawili bogaty program artystyczny. Tego dnia nie zabrakło również: Pani Ireny Dzilińskiej - Sekretarz Miasta Boguszów – Gorce, Pani Marii Świetlik - Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej wraz z Radnymi, Prezydium Rady Rodziców oraz Pani Katarzyny Kawki – Dyrektor PSP nr 5. Na ten niezwykły dzień czterdziestu pierwszoklasistów czekało od dawna, a przygotowania trwały od początku roku szkolnego i wymagały ogromnego zaangażowania ze strony uczniów.

      Część artystyczna przygotowana pod czujnym okiem wychowawców: Pani Urszuli Szmidt i Pani Eweliny Kamińskiej - Sawickiej, była popisem umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Uczniowie w pięknych, galowych strojach udowadniali wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Przypomnieli zgromadzonym popularne piosenki z repertuaru dziecięcego: Bo co może mały człowiek, Kolorowe kredkiHej, ho, pierwsza klasa, Ślubowanie. 

      Po części artystycznej dzieci odważnie złożyły ślubowanie, podczas którego przyrzekali: dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować innych, czcić ojczyznę oraz uczyć się tego, co piękne i dobre. Kolejnym podniosłym dla pierwszoklasistów wydarzeniem było pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka ,,dużym ołówkiem”.

       Przemówienia Sekretarz Miasta i Dyrektor PSP nr 5 oraz upominki dla dzieci, przygotowane przez rodziców, przybyłych gości, wprowadziło wszystkich zgromadzonych w wyjątkowy nastrój.

      Część oficjalną zwieńczył poczęstunek, zorganizowany przez rodziców. Przy bogato zastawionych stołach, czekały na pierwszoklasistów pióra oraz pamiątkowe dyplomy, które były symbolem tej ważnej uroczystości.

      Wychowawcy klas pierwszych serdecznie dziękują: wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie sali, poczęstunku, dekoracji i przekazywali cenne wskazówki dotyczące uroczystości oraz Centrum Kulturalno – Kongresowemu WITOLD za udostępnienie sali na występ.

E. Kamińska – Sawicka

U. Szmidt

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

XVII Dzień Papieski

Zamieszczono 22 października  2017 r. Adam Mazur

 

       W dniu 16 października 2017 roku obchodziliśmy XVII dzień papieski, którego hasło to „Pójdźmy naprzód z nadzieją”. Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w prezentacji, która odbyła się w naszym kościele parafialnym.

Nadzieja to słowo, które w nauczaniu Jana Pawła II pojawia się bardzo często. Ale oprócz tego, że o niej nauczał to także sam był jej świadkiem, nie stracił jej kiedy umierała mu mama, siostra, brat, wreszcie ojciec. Nie stracił jej podczas wojny i okupacji, nie stracił w ciężkich czasach komunizmu, nie stracił po zamachu ani w chorobie, ani wtedy gdy już nie mógł nauczać, bo stracił głos.

      Był papieżem nadziei bo niósł nadzieję. Kiedy 16 października 1978 my Polacy usłyszeliśmy, że Karol Wojtyła został papieżem w nasze serca wstąpiła nadzieja: nadzieja na wolność,  na niepodległość, na prawo do godnego życia. I ta nadzieja się spełniła. Miejmy nadzieję, że nasza Ojczyzna i świat zrozumie, że wolność to nie samowola bo samowola to zawsze czyjaś niewola dlatego „Pójdźmy naprzód z nadzieją”.

Adam Mazur

-------------------------------------------------------------------------

  Archiwum

-----------------------------------------------------------------------------