Oddziały przedszkolne

Rok szkolny 2017/2018

Polscy poeci dzieciom – Jacek Cudny

Zamieszczono 25 czerwca  2018 r.  Ewelina Kamińska-Sawicka

 

            15 czerwca br. w Gminnym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czarnym Borze odbył się konkurs recytatorski „Polscy poeci dzieciom – Jacek Cudny”. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe. PSP nr 5 im. B. Malinowskiego w kategorii dzieci 5-6- letnich reprezentowały: Maja Dobrzycka i Amelia Płonka z oddziału przedszkolnego Biedroneczki, a klasy pierwsze: Maja Rogowska i Alicja Koch z kl. I a.

        Uczestnicy konkursu wywołali wiele wzruszeń i nie mniej uśmiechów. Zachwycali mistrzowską recytacją, grą aktorską, zabawnymi przebraniami i wyszukanymi rekwizytami. W jury konkursu zasiadł sam autor recytowanych wierszy, czyli Pan Jacek Cudny. Pierwsza książka Jacka Cudnego została zatytułowana „Wiersze za jeden uśmiech”, bo powstała z zamysłem, że stanie się kiedyś bohaterką akcji, w której dzieci dotknięte przez los, właśnie w zamian za jeden uśmiech, będą obdarowane tą książką. Tak też się stało w grudniu 2010 roku, kiedy zbiór wierszy był rozdawany podopiecznym Fundacji DR CLOWN. Od tej pory Pan Jacek Cudny bierze udział w kolejnych cyklach tej akcji. Spotyka się z dziećmi w szpitalach, szkołach specjalnych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

        Wszyscy mali uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni do wspólnych konkursów, przygotowanych przez autora wierszy dziecięcych. Nie zabrakło ciekawych rymowanek, zgadywanek oraz piosenek, przygotowanych na postawie wierszy Pana Cudnego. Zaprezentowano również ciekawe zasoby materiałów, zamieszczonych na stronie www.cudnolandia.pl.

        Po spotkaniu z Panem Jackiem Cudnym, Dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego - Pani Anna Dziewit, wyróżniła najpiękniejsze recytacje i nagrodziła wszystkich uczestników konkursu pamiątkowymi dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami. Wśród wyróżnionych pojawiły się nasze uczennice: Maja Rogowska i Maja Dobrzycka.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie na konkurs.

E. Kamińska – Sawicka

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Poznajemy walory turystyczne naszej okolicy

Zamieszczono 25 czerwca  2018 r. 

Ewelina Kamińska-Sawicka, Agnieszka Matuszewska

14 czerwca 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Słoneczka” i uczniowie z klasy I a wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę, której celem było poznawanie walorów turystycznych najbliższej okolicy (góra Dzikowiec).

Góra Dzikowiec to kompleks sportowo - rekreacyjny zlokalizowany u zbocza Dzikowca. Piękna okolica zachęca do aktywnego wypoczynku, również najmłodszych. Znajdujący się tam plac zabaw okazał się odpowiedni do biegania, huśtania, wspinania. Dzieci  chętnie grały w piłkę, skakały na skakankach, prezentowały swoje talenty wokalne i taneczne na „scenie” znajdującej się nieopodal wiaty. Uczennice podziwiały lokalną roślinność i z zaciekawieniem obserwowały leśne życie zwierząt. Na zakończenie wszyscy usiedli przy ognisku, zajadając pyszne kiełbaski, przygotowane przez rodziców.

Wycieczka należała do bardzo udanych. Uśmiechy długo nie znikały z twarzy małych uczestników wyprawy.

E. Kamińska- Sawicka

 A. Matuszewska

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Dzień Brytyjski

Zamieszczono 20 maja  2018 r.  Renata Bizoń

 

            10 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Brytyjski”. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Pierwszą z nich było zaprezentowane przez klasy IVA i IVB przedstawienie w języku angielskim „Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek). Młodzi aktorzy, swoim talentem językowym, aktorskim oraz strojami przygotowanymi specjalnie na te okazję, zrobili duże wrażenie na widzach, którymi byli ich rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas I-V i oddziału przedszkolnego „Słoneczka”.  W tym samym czasie Wiktoria Kaganiuk i Jan Wańczyk wystąpili recytując wierszyki w języku angielskim.

Kolejnym punktem Dnia Brytyjskiego był drużynowy  Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii dla uczniów klas IV-VII. Rywalizowało w nim osiem drużyn, a najlepszą z nich okazała się drużyna  klasy VA w składzie: Eliza Kawka, Michał Wójcik, Konrad Jurjewicz. Drugie miejsce wywalczyły sobie uczennice z klasy VIIA- Hanna Płonka, Marta Świątek oraz Wiktoria Siarkiewicz, a trzecie przedstawiciele klasy IVA – Krzysztof Rumiński, Marcel Wilk i Nicolas Jarosiński. Wszyscy popisali się naprawdę dużą wiedzą, którą sami musieli zdobyć, gdyż nauczyciel przekazał im jedynie zagadnienia konkursowe i źródła, z których mogą skorzystać przygotowując się do konkursu. Tak więc gratulujemy umiejętności samokształcenia.

W przerwie pomiędzy  pierwszą, a druga częścią konkursu mogliśmy podziwiać trzy występy wokalne w języku angielskim. Zaśpiewali dla nas: Marta Świątek (VIIA), Adrian Świątkowski  (VIIB) oraz grupa w składzie: Hanna Michalak, Oliwia Michalska i Julia Ignacik (VIA). Bardzo oryginalny i wymagający z pewnością wielu godzin przygotowań okazał się występ dziewczyn, które śpiewając piosenkę wystukiwały jej rytm kubeczkami plastikowymi i robiły to bardzo rytmicznie i synchronicznie, publiczność była naprawdę pod dużym wrażeniem.

Podczas konkursu wręczono także nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego dla klas IVS.P.- III Gim. „Famous places in Great Britain”, byli to: I miejsce- Krzysztof Rumiński (IVA), II miejsce- Jonatan Kołakowski (VA) Katarzyna Horbacz (VIIB) oraz Adrianna Czupyk – obie miejsce III.

 Okazało się, że uczniom tak spodobały się te wszystkie atrakcje, że już zażyczyli sobie kolejnego Dnia Brytyjskiego w przyszłym roku.

Organizator Dnia Brytyjskiego Pani Renata Bizoń składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji  tego wydarzenia, a w szczególności Panią: Gabrieli Czyżowskiej, Magdalenie Domaradzkiej, Katarzynie Hull dzięki, którym mogła powstać dekoracja do przedstawienia; Radzie Rodziców (w szczególności Pani Dorocie Świątek) za ufundowanie nagród. Oczywiście największe THANK YOU należy się wszystkim uczniom, którzy zgodzili się wziąć aktywny udział w naszym ‘British Day’.

      

                                                                                  Renata Bizoń

Galeria zdjęć

Video - Fragment przedstawienia Czerwony Kapturek

-------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ ZDROWIA

Zamieszczono 5 maja  2018 r.  Anna Banaszek

 

        Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Zdrowia. Chcemy w ten sposób od najmłodszych lat propagować u dzieci postawy prozdrowotne w zakresie prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej i higieny osobistej.

        W oddziałach przedszkolnych dzieci we wszystkich grupach samodzielnie przygotowały sałatki owocowe.  

Anna Banaszek

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Wizyta w Bibliotece Miejskiej

Zamieszczono 5 maja  2018 r.  Anna Banaszek

 

      Kwiecień to niewątpliwie miesiąc książki 02 kwietnia obchodzimy międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia Dzień Książki. Przedszkolaki aby uczcić te dwa święta uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez p. Kasię Pierzchałę bibliotekarza w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pani Kasia powiedziała nam i pokazała jak funkcjonuje biblioteka i na czym polega praca bibliotekarza. Uczestniczyliśmy w lekcji pt. "W książkach jest magia". Na koniec wspólnie się bawiliśmy i słuchaliśmy piosenki śpiewanej przez p. Kasię.

       Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Anna Banaszek

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Jak dbać o zęby?

Zamieszczono 18 marca  2018 r. Magdalena Kosińska

 

      W minionym tygodniu w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Elżbieta Maliczyszyn, pracownik firmy  Colgate- Palmolive. Na prelekcji  w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę. Pod koniec  spotkania nie obyło się bez prezentów, bowiem każde dziecko otrzymało szczoteczkę  oraz pasty do zębów.

Magdalena Kosińska

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Ach, cóż to był za bal…

Zamieszczono 04 marca  2018 r. Agnieszka Matuszewska

 

      W holu naszego przedszkola, w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

       Księżniczki, elfy, piraci, policjanci, bohaterowie z bajek i komiksów…. kogo to u nas nie było. Najważniejsze, że przedszkolaki świetnie się bawiły się.
 Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Niespodzianką była FOTOBUDKA, w której dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a gimnazjalistkom – za zorganizowanie zabaw i konkursów. Kolejny bal karnawałowy już za rok, a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                 Agnieszka Matuszewska

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Rekrutacja 2018/2019

do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

Dokumenty do pobrania

-------------------------------------------------------------------------------------

Rok szkolny 2017/2018

POSUMOWANIE RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 ,,NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 07 stycznia  2018 r. Renata Mika

 

        W okresie przedświątecznym w oddziałach przedszkolnych został ogłoszony oraz rozstrzygnięty RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”. Konkurs adresowany był do dzieci i rodziców. Celem konkursu było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie inwencji twórczej poprzez wykonanie pracy plastycznej. Dzieci wraz z rodzicami za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, ścinków gazet, waty, nitek itp.) przedstawiły najbliższe im tradycje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Ulubione symbole to: choinka, Święty Mikołaj, renifery, prezenty i bombki. Decyzja komisji była niezwykle trudna i długo dyskutowana. Prawie każda z prac była bowiem ciekawa i zaskakująca pomysłowością wykorzystania elementów świątecznych.

 Ostatecznie ogłoszono następujący werdykt i podział nagród:

       Pierwsze miejsce i nagrodę W KATEGORII  WIEKOWEJ 3 – 4 LATA zdobyła praca Klary Świetlik, drugie Antoniny Kowalskiej, trzecie Szymona Żurakowskiego, a wyróżnienie otrzymała praca Wiktorki Wójcik.

      Pierwsze miejsce i nagrodę W KATEGORII  WIEKOWEJ 5 – 6 LAT zdobyła praca Piotra Stawiarskiego, drugie Oliwki Młodzieniewskiej, trzecie Hanny Rogalskiej, a wyróżnienie otrzymała praca Przemysława Wójcika. 

     Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Kartki wymienionych autorów można było podziwiać w holu przedszkola. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

                                                                                                                 Renata Mika

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

Dzień Górnika

Zamieszczono 17 grudnia  2017 r.

Agnieszka Matuszewska, Ewelina Kamińska-Sawicka

 

        04.12.2017 r. w Centrum Kulturalno – Kongresowym „WIOTOLD” w Boguszowie – Gorcach przygotowano uroczystość z okazji Dnia Górnika. W miejskich obchodach Barbórki uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia „Witold”, emerytowani górnicy, przedstawiciele władz miasta i zaproszeni goście. Uroczystość odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa - Gorc, pana Waldemara Kujawy.

      Tegoroczną Barbórkę przygotowali najmłodsi uczniowie z kl. Ia oraz dzieci z oddziału przedszkolnego „Słoneczka” z PSP nr 5 im. Bronisława Malinowskiego w Boguszowie - Gorcach, pod bacznym okiem nauczycieli: p. A. Matuszewskiej, p. E. Kamińskiej – Sawickiej, p. S. Glinkowskiego. Nieoceniony wkład w przygotowanie uroczystości włożyli również starsi uczniowie, także z Gimnazjum nr 2.

      Na program artystyczny złożyły się: wiersze, występy wokalne i taneczne, fakty historyczne i tradycje górnicze. Tuż po odsłuchaniu hymnu górniczego przypomniano historię zarówno samego Boguszowa – Gorc, jak również górnictwa. Nie zabrakło informacji dotyczących św. Barbary, patronki górników oraz tańców ludowych.

     Zwieńczeniem Barbórki były liczne przemówienia wygłoszone przez organizatorów uroczystości oraz przybyłych gości. Na zakończenie nie zabrakło również miłego akcentu w postaci tortu przygotowanego dla górników. Po programie artystycznym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Agnieszka  Matuszewska, Ewelina Kamińska - Sawicka

 

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 05 listopada  2017 r. Anna Banaszek

 

      26.10.2017 r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka” naszych najmłodszych milusińskich z grup  „Motylki” i „Misiaczki”. W tym bardzo ważnym dniu z naszymi przedszkolakami byli licznie przybyli rodzice i dziadkowie, ale również zaproszeni goście pan Burmistrz Waldemar Kujawa, Przewodnicząca Rady Miasta pani Sylwia Dąbrowska, pani Maria Świetlik Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Sekretarz Miasta pani Irena Dzilińska, radna pani Irena Kułakowska, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Świątek oraz pani Dyrektor Katarzyna Kawka.

      Przedszkolaki przedstawiły przybyłym gościom program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W gronie przedszkolaków piosenką i tańcem powitali nas starsi koledzy z grup „Słoneczka” i „Biedroneczki”. Później dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a całości dopełniła Pani Dyrektor Katarzyna Kawka, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka, gratulując i wręczając pamiątkowy dyplom. Na koniec uroczystości na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, upominków ufundowanych przez pana Burmistrza Waldemara Kujawę oraz słodkości dla wszystkich przedszkolaków od Rady Rodziców naszej szkoły.

      Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspieranie naszych najmłodszych przedszkolaków.

Anna Banaszek

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

BAL JESIENI

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 05 listopada  2017 r. Renata Mika

 

            Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno. Jesień mieni się różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. Taki BAL JESIENI odbył się w poniedziałek 30. 10. 2017 r. w naszym przedszkolu. Tego dnia było wyjątkowo jesiennie. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w kolorowych, jesiennych strojach. Rodzice i dzieci przygotowały ciekawe i pomysłowe stroje jesienne. Pomysłów w przygotowaniu strojów nie zabrakło rodzicom naszych przedszkolaków.  Na balu bawiły się: jeże, wiewiórki, muchomory, liście, Pani Jesień, jarzębinki, owoce i warzywa.  Na holu w kolorowych strojach, przy jesiennej dekoracji, dzieci z grup „Motylki”, „Misie”, Biedroneczki i „Słoneczka” wesoło bawiły się przy jesiennych piosenkach przedszkolnych oraz utworach z pierwszych list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do wspólnej zabawy. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na twarzach dzieci a więc nasz bal możemy uznać za bardzo udany.

Pierwszy BAL JESIENI przysporzył wszystkim (jak się okazało również i rodzicom podczas przygotowań) wiele radości i z pewnością stanie się coroczną tradycją naszego przedszkola. Gratulujemy Rodzicom  wspaniałych pomysłów na dziecięce stroje, a dzieciom życzymy miłych wspomnień z tegorocznego balu jesieni.

                                                                                                         Renata Mika

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

FILHARMONIA NA WESOŁO

Zamieszczono 10 października  2017 r. Anna Banaszek

 

      W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła rozpoczęła współpracę  z Agencją Artystyczną „Wartki”, która organizuje audycje muzyczne „Filharmonii na wesoło”, czyli mini recitale edukacyjne dla dzieci.

Na audycję składa się wykonanie kilku utworów muzycznych, prezentacja instrumentu przewodniego oraz okalająca całość opowieść tematyczna. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i uczniami edukacji wczesnoszkolnej.

    Tematem przewodnim  koncertów w roku szkolnym  2017/2018 jest  "Śladami Słynnych Postaci Literackich".

      29. 09. 2017 r. na pierwszym z koncertów mogliśmy się przenieś w czasy „sprawiedliwych bandytów” Robin Hooda i Zorro. Słuchaliśmy opowieści o życiu i dokonaniach bohaterów, która przeplatała się cudownymi tematami muzycznymi znanymi z filmów. Usłyszeliśmy oraz pojedliśmy próbę wspólnego śpiewania melodii przewodniej, która będzie nam towarzyszyć przez cały rok szkolny pt. „Wraz z muzyką” do melodii „Despacito” Luis'a Fonsi. Audycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez wszystkie dzieci już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

 

Tematy kolejnych audycji:

X-  LONDYŃSKA MGŁA Sherlock Holmes / William Fogg

XI - MAGICZNE SZTUCZKI Harry Potter / Pan Twardowski

XII-  W ZIMOWEJ SZACIE Gerda i Kaj / Ebenezer Scrooge

I-  PŁASZCZ I SZPADA Trzej Muszkieterowie / Kapitan Fracasse

II-  PODRÓŻE W NIEZNANE Guliwer / Kapitan Nemo

III-  SZKOLNE PARYPETIE Pan Kleks / Pinokio

IV-  NA DZIKIM ZACHODZIE Winnetou/ Szeryf Wyatt Earp

V-  BEZLUDNE WYSPY Robinson Crusoe / Tarzan

VI-  CZARNA FLAGA Jakub Hak , Piotruś Pan / Pipi Lansztrung

Anna Banaszek

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

BIEDRONECZKI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W STADNINIE KONI

Zamieszczono 10 października  2017 r. Renata Mika

 

       Wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta, a szczególnie te, których nie można trzymać w domu. Stąd też nie lada wydarzeniem była wycieczka przedszkolaków z oddziału przedszkolnego do pobliskiej stadniny koni. Przejażdżka na grzbiecie konia i ognisko - to największe atrakcje, jakie na BIEDRONECZKI czekały w staninie przygotowane przez właścicielkę Panią Dorotę Budz – Roszczyk. Dla wielu dzieci wycieczka do stadniny koni była pierwszą okazją do tego, aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać o nie, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Przedszkolaki słuchały ciekawostek o koniach oraz zadawały przeróżne pytania typu: Co jedzą konie? Jak się nazywają? Który koń jest najstarszy, a który największy itp. Ogromną atrakcją i przyjemnością dla Biedroneczek była przejażdżka na koniu w siodle pod czujnym okiem Pani Doroty i Pani Eli. Pobyt w stadninie zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek, słodkim poczęstunkiem oraz zabawą na terenie gospodarstwa. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Doroty Budz – Roszczyk oraz Pani Elżbiety Budz za serdeczne przyjęcie przedszkolaków, oraz za cierpliwość i wyrozumiałość, a przede wszystkim za przekazanie cennych informacji o koniach, a także za przeprowadzenie wyjątkowych zajęć w plenerze. Dziękujemy również rodzicom, którzy włączyli się w pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

      Dzieci były zachwycone wycieczką, która dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

                                                                                                          Renata Mika

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 30 września  2017 r. Angelika Wietecka

 

        20 września 2017 r. w naszych oddziałach przedszkolnych grupy I, II, III, IV tj. SŁONECZKA, BIEDRONECZKI, MOTYLKI I MISIE w holu wspólnie obchodziły OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA poprzez wspólne tańce, pląsy i zabawy integracyjne. Panie Magdalena Kosińska i Angelika Wietecka przywitały dzieci zabawą „Echo” następnie dzieci przedstawiały to co potrafią robić przedszkolaki. Chętne dzieci wykonywały zadania ukryte w balonikach. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy wesołych rytmach muzyki. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło również niebieskich baloników i niebieskich strojów. Dzieci również podzieliły się wiedzą na temat tego jak być dobrym przedszkolakiem i co lubią robić w przedszkolu. Dzieci bawiły się nie tylko w swoich grupach, ale również wspólnie z dziećmi i wychowawcami ze wszystkich grup, co umożliwiło lepsze poznanie społeczności przedszkolnej. Wspólna zabawa była bardzo udana i sprawiła dzieciom wiele radości. Na zakończenie zabawy wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i jak na prawdziwe świętowanie przystało nie zabrakło łakoci i słodkości.

Angelika Wietecka

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 30 września  2017 r. Magdalena Kosińska

 

6  września 2017 r. w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu Panem Pawłem Głębockim. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz wdrożenie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie przekazał informacje na temat  zachowania się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki w podziękowaniu policjantowi za przyjście głośno bili brawo. 

                                                                                       Magdalena Kosińska

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

OTWARCIE NOWYCH ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

PRZY ULICY BRONIEWSKIEGO

Zamieszczono 09 września  2017 r. Renata Mika

 

            01 września 2017 r. rodzice i dzieci, miały możliwość zwiedzenia nowo otwartych oddziałów przedszkolnych przy ulicy Broniewskiego, a 4 września dzieci rozpoczęły zajęcia w oddziałach. W nowym obiekcie powstały nowe, w pełni wyposażone, cztery piękne i kolorowe sale edukacyjne, łazienki, pomieszczenia socjalne i zaplecze żywienia.  Oddziały są przeznaczone dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Układ funkcjonalny budynku został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie pomieszczeń, odpowiednie warunki higieniczno - sanitarne BHP. W bieżącym roku szkolnym funkcjonować będą 4 oddziały, które mają już swoje nazwy. Grupa najmłodsza „ Motylki” to 2-4 latki, wych. p. Anna Banaszek i p. Magdalena Kosińska oraz pomoc nauczyciela p. Bernardyna Wańczyk. Grupa „Misiaczki” 4–5 latki, wych. grupy p. Angelika Wietecka. Grupa średniaków „Biedroneczki” 5 latki, wych. p. Renata Mika. Grupa najstarsza ,,Słoneczka” 6 latki wych. p. Agnieszka Matuszewska. Zajęcia z j. angielskiego prowadzić będzie p. Tomasz Karolczyk, rytmikę p. Sławomir Glinkowski, logopedię p. Ewelina Kamińska – Sawicka, religię ks. Grzegorz Fabiński.  Wsparciem dla wszystkich grup będzie p. Anna Dybiec, p. Edyta Mierzchała, p. Beata Milczarek, p. Krystyna Redka oraz p. Barbara Lisiewicz.  Do przedszkola uczęszczać będzie 100 dzieci.

Życzymy wszystkim Przedszkolakom

wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką,

sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony

w naszych oddziałach przedszkolnych z kolegami i koleżankami

był pełen uśmiechu!

Wychowawcy

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

  Archiwum

-----------------------------------------------------------------------------