Oddziały przedszkolne

Rok szkolny 2017/2018

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 05 listopada  2017 r. Anna Banaszek

 

      26.10.2017 r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka” naszych najmłodszych milusińskich z grup  „Motylki” i „Misiaczki”. W tym bardzo ważnym dniu z naszymi przedszkolakami byli licznie przybyli rodzice i dziadkowie, ale również zaproszeni goście pan Burmistrz Waldemar Kujawa, Przewodnicząca Rady Miasta pani Sylwia Dąbrowska, pani Maria Świetlik Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Sekretarz Miasta pani Irena Dzilińska, radna pani Irena Kułakowska, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Świątek oraz pani Dyrektor Katarzyna Kawka.

      Przedszkolaki przedstawiły przybyłym gościom program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W gronie przedszkolaków piosenką i tańcem powitali nas starsi koledzy z grup „Słoneczka” i „Biedroneczki”. Później dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a całości dopełniła Pani Dyrektor Katarzyna Kawka, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka, gratulując i wręczając pamiątkowy dyplom. Na koniec uroczystości na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, upominków ufundowanych przez pana Burmistrza Waldemara Kujawę oraz słodkości dla wszystkich przedszkolaków od Rady Rodziców naszej szkoły.

      Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspieranie naszych najmłodszych przedszkolaków.

Anna Banaszek

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

BAL JESIENI

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 05 listopada  2017 r. Renata Mika

 

            Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno. Jesień mieni się różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. Taki BAL JESIENI odbył się w poniedziałek 30. 10. 2017 r. w naszym przedszkolu. Tego dnia było wyjątkowo jesiennie. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w kolorowych, jesiennych strojach. Rodzice i dzieci przygotowały ciekawe i pomysłowe stroje jesienne. Pomysłów w przygotowaniu strojów nie zabrakło rodzicom naszych przedszkolaków.  Na balu bawiły się: jeże, wiewiórki, muchomory, liście, Pani Jesień, jarzębinki, owoce i warzywa.  Na holu w kolorowych strojach, przy jesiennej dekoracji, dzieci z grup „Motylki”, „Misie”, Biedroneczki i „Słoneczka” wesoło bawiły się przy jesiennych piosenkach przedszkolnych oraz utworach z pierwszych list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do wspólnej zabawy. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na twarzach dzieci a więc nasz bal możemy uznać za bardzo udany.

Pierwszy BAL JESIENI przysporzył wszystkim (jak się okazało również i rodzicom podczas przygotowań) wiele radości i z pewnością stanie się coroczną tradycją naszego przedszkola. Gratulujemy Rodzicom  wspaniałych pomysłów na dziecięce stroje, a dzieciom życzymy miłych wspomnień z tegorocznego balu jesieni.

                                                                                                         Renata Mika

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

FILHARMONIA NA WESOŁO

Zamieszczono 10 października  2017 r. Anna Banaszek

 

      W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła rozpoczęła współpracę  z Agencją Artystyczną „Wartki”, która organizuje audycje muzyczne „Filharmonii na wesoło”, czyli mini recitale edukacyjne dla dzieci.

Na audycję składa się wykonanie kilku utworów muzycznych, prezentacja instrumentu przewodniego oraz okalająca całość opowieść tematyczna. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i uczniami edukacji wczesnoszkolnej.

    Tematem przewodnim  koncertów w roku szkolnym  2017/2018 jest  "Śladami Słynnych Postaci Literackich".

      29. 09. 2017 r. na pierwszym z koncertów mogliśmy się przenieś w czasy „sprawiedliwych bandytów” Robin Hooda i Zorro. Słuchaliśmy opowieści o życiu i dokonaniach bohaterów, która przeplatała się cudownymi tematami muzycznymi znanymi z filmów. Usłyszeliśmy oraz pojedliśmy próbę wspólnego śpiewania melodii przewodniej, która będzie nam towarzyszyć przez cały rok szkolny pt. „Wraz z muzyką” do melodii „Despacito” Luis'a Fonsi. Audycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez wszystkie dzieci już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

 

Tematy kolejnych audycji:

X-  LONDYŃSKA MGŁA Sherlock Holmes / William Fogg

XI - MAGICZNE SZTUCZKI Harry Potter / Pan Twardowski

XII-  W ZIMOWEJ SZACIE Gerda i Kaj / Ebenezer Scrooge

I-  PŁASZCZ I SZPADA Trzej Muszkieterowie / Kapitan Fracasse

II-  PODRÓŻE W NIEZNANE Guliwer / Kapitan Nemo

III-  SZKOLNE PARYPETIE Pan Kleks / Pinokio

IV-  NA DZIKIM ZACHODZIE Winnetou/ Szeryf Wyatt Earp

V-  BEZLUDNE WYSPY Robinson Crusoe / Tarzan

VI-  CZARNA FLAGA Jakub Hak , Piotruś Pan / Pipi Lansztrung

Anna Banaszek

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

BIEDRONECZKI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W STADNINIE KONI

Zamieszczono 10 października  2017 r. Renata Mika

 

       Wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta, a szczególnie te, których nie można trzymać w domu. Stąd też nie lada wydarzeniem była wycieczka przedszkolaków z oddziału przedszkolnego do pobliskiej stadniny koni. Przejażdżka na grzbiecie konia i ognisko - to największe atrakcje, jakie na BIEDRONECZKI czekały w staninie przygotowane przez właścicielkę Panią Dorotę Budz – Roszczyk. Dla wielu dzieci wycieczka do stadniny koni była pierwszą okazją do tego, aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać o nie, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Przedszkolaki słuchały ciekawostek o koniach oraz zadawały przeróżne pytania typu: Co jedzą konie? Jak się nazywają? Który koń jest najstarszy, a który największy itp. Ogromną atrakcją i przyjemnością dla Biedroneczek była przejażdżka na koniu w siodle pod czujnym okiem Pani Doroty i Pani Eli. Pobyt w stadninie zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek, słodkim poczęstunkiem oraz zabawą na terenie gospodarstwa. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Doroty Budz – Roszczyk oraz Pani Elżbiety Budz za serdeczne przyjęcie przedszkolaków, oraz za cierpliwość i wyrozumiałość, a przede wszystkim za przekazanie cennych informacji o koniach, a także za przeprowadzenie wyjątkowych zajęć w plenerze. Dziękujemy również rodzicom, którzy włączyli się w pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

      Dzieci były zachwycone wycieczką, która dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

                                                                                                          Renata Mika

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 30 września  2017 r. Angelika Wietecka

 

        20 września 2017 r. w naszych oddziałach przedszkolnych grupy I, II, III, IV tj. SŁONECZKA, BIEDRONECZKI, MOTYLKI I MISIE w holu wspólnie obchodziły OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA poprzez wspólne tańce, pląsy i zabawy integracyjne. Panie Magdalena Kosińska i Angelika Wietecka przywitały dzieci zabawą „Echo” następnie dzieci przedstawiały to co potrafią robić przedszkolaki. Chętne dzieci wykonywały zadania ukryte w balonikach. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy wesołych rytmach muzyki. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło również niebieskich baloników i niebieskich strojów. Dzieci również podzieliły się wiedzą na temat tego jak być dobrym przedszkolakiem i co lubią robić w przedszkolu. Dzieci bawiły się nie tylko w swoich grupach, ale również wspólnie z dziećmi i wychowawcami ze wszystkich grup, co umożliwiło lepsze poznanie społeczności przedszkolnej. Wspólna zabawa była bardzo udana i sprawiła dzieciom wiele radości. Na zakończenie zabawy wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i jak na prawdziwe świętowanie przystało nie zabrakło łakoci i słodkości.

Angelika Wietecka

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczono 30 września  2017 r. Magdalena Kosińska

 

6  września 2017 r. w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu Panem Pawłem Głębockim. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz wdrożenie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie przekazał informacje na temat  zachowania się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki w podziękowaniu policjantowi za przyjście głośno bili brawo. 

                                                                                       Magdalena Kosińska

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

OTWARCIE NOWYCH ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

PRZY ULICY BRONIEWSKIEGO

Zamieszczono 09 września  2017 r. Renata Mika

 

            01 września 2017 r. rodzice i dzieci, miały możliwość zwiedzenia nowo otwartych oddziałów przedszkolnych przy ulicy Broniewskiego, a 4 września dzieci rozpoczęły zajęcia w oddziałach. W nowym obiekcie powstały nowe, w pełni wyposażone, cztery piękne i kolorowe sale edukacyjne, łazienki, pomieszczenia socjalne i zaplecze żywienia.  Oddziały są przeznaczone dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Układ funkcjonalny budynku został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie pomieszczeń, odpowiednie warunki higieniczno - sanitarne BHP. W bieżącym roku szkolnym funkcjonować będą 4 oddziały, które mają już swoje nazwy. Grupa najmłodsza „ Motylki” to 2-4 latki, wych. p. Anna Banaszek i p. Magdalena Kosińska oraz pomoc nauczyciela p. Bernardyna Wańczyk. Grupa „Misiaczki” 4–5 latki, wych. grupy p. Angelika Wietecka. Grupa średniaków „Biedroneczki” 5 latki, wych. p. Renata Mika. Grupa najstarsza ,,Słoneczka” 6 latki wych. p. Agnieszka Matuszewska. Zajęcia z j. angielskiego prowadzić będzie p. Tomasz Karolczyk, rytmikę p. Sławomir Glinkowski, logopedię p. Ewelina Kamińska – Sawicka, religię ks. Grzegorz Fabiński.  Wsparciem dla wszystkich grup będzie p. Anna Dybiec, p. Edyta Mierzchała, p. Beata Milczarek, p. Krystyna Redka oraz p. Barbara Lisiewicz.  Do przedszkola uczęszczać będzie 100 dzieci.

Życzymy wszystkim Przedszkolakom

wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką,

sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony

w naszych oddziałach przedszkolnych z kolegami i koleżankami

był pełen uśmiechu!

Wychowawcy

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------

  Archiwum

-----------------------------------------------------------------------------