Finał konkursu "Warto być dobrym"

Zamieszczono 22 Czerwca 2012r. Ewa Drabczyk-Rumińska

Akcja „Warto być dobrym” to największa , interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci i młodzieży dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.

Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie - Gorcach brał udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS.

Uczestnikiem konkursu mógł być każdy uczeń naszej szkoły, który zrealizuje zadania z każdego z następujących 3 obszarów:

• Pomoc drugiemu człowiekowi (ja i bliźni)

• Zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność)

• Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat)

     Konkurs został rozstrzygnięty 22 czerwca 2012 r. W konkursie wzięli udział: Oliwia Kowalska, Patrycja Lisiewicz, Krystian Pawłowski, Przemysław Piotrowski, Paulina Poręba, Ewa Skurska. Sześciu uczniów, którzy dotarli do finału, przedstawiło sprawozdania z  podjętych działań Było się czym chwalić, a to pomoc starszym samotnym sąsiadom w gospodarstwie, w ogródku, w robieniu zakupów, a to opieka nad młodszym rodzeństwem, a to pomoc w nauce koleżankom i kolegom, a to pomoc dziadkom i rodzicom w posługiwaniu się nowoczesnym sprzętem.  Nie można  było zapomnieć o segregowaniu śmieci.   W  drodze losowania w obecności pana Dyrektora Leonarda Górskiego wyłoniono  zwycięzcę, który otrzymał nagrodę główną, ufundowaną przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", rower marki Kross o wartości 535 zł. Zwycięzcą została uczennica klasy V a – Ewa Skurska. Wszystkim uczestnikom akcji gratulujemy i dziękujemy za czynienie dobra. Ewie życzymy udanych wycieczek na nowym rowerze. Pozostali uczestnicy otrzymali Certyfikaty uczestnictwa w akcji i nagrody pocieszenia ufundowane przez pana Dyrektora.

Szkoła otrzymała dodatkowo nagrodę do wyposażenia biblioteki szkolnej. Jest nią zestaw edukacyjnych programów multimedialnych – „Akademia Umysłu” część 2, w skład którego wchodzą 3 programy: PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE.

Całej akcji patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polski Komitet do spraw UNESCO, Klub OKI, a sponsorami są: sieć kin HELIOS, koncern paliwowy BP, producent rowerów KROSS, producent oprogramowania FORMAT. Medialny patronat sprawują: radio ESKA, TVS, SUPER STACJA, MIESIĘCZNIK DYREKTORA SZKOŁY, czasopismo EDUKACJA I DIALOG.