Wycieczka do Książa

Zamieszczono 07 Maja 2012r. Natalia Południak, Katarzyna Kawka

        15 marca 2012r. w ramach projektu „Sekrety rodu Hochbergów” udaliśmy się do zamku Książ- dawnej siedziby rodu. Zwiedzaliśmy teren zamku a następnie poznawaliśmy zamkowe tajemnice za pośrednictwem pani Magdaleny Woch (w-ce prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless). Z punktu widokowego ujrzeliśmy zamek w całej okazałości oraz tak zwany „Stary” Książ.

          Pani Woch specjalnie dla nas przeprowadziła lekcje o rodzinie Hochbergów i wszystkich mieszkańcach zamku, w tym licznej służbie. Opowiadała o ich zwyczajach, wychowaniu książęcych synów i losach zamku po przejęciu przez III Rzeszę. Następnie oprowadziła nas po zamkowych komnatach opowiadając historie oraz przeznaczenie tych sal. Niestety zamek został przekształcony w czasie II wojny światowej na kwaterę Adolfa Hitlera, który nigdy jej nie odwiedził. Dzięki pani Magdalenie mogliśmy dowiedzieć się jak wcześniej wyglądał zamek. Po ciekawej i niesamowitej wycieczce wróciliśmy do domów z nową wiedzą i chęcią do poznawania dalszych tajemnic i sekretów mieszkańców zamku Książ.

W wycieczce wzięli udział: Katarzyna Chodasewicz, Paulina Chuchra, Malwina Grochowska, Aleksy Gucwa, Anastazja Hermanowska, Małgorzata Lenarczyk, Kacper Lewkowicz, Mateusz Owsianny, Zuzanna Raciniewska, Paweł Rowiński, Marcelina Wilczek.

Opiekunkami projektu są nauczycielki Katarzyna Kawka i Natalia Południak.

Tekst Małgorzata Lenarczyk

        galeria zdjęć ...