VI ZIMOWE PTAKOLICZENIE

 

Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach  i Ogrodach

„ Krogulec ptak zimowego ptakoliczenia 2010?”

 Już po raz szósty do parków i ogrodów w całej Polsce zawitają sympatycy ptaków, uczestnicy akcji „Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).

W dniach 30-31 stycznia  uczniowie szkolnego Koła OTOP przy Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, będą już po raz szósty liczyć ptaki spędzające w Polsce zimę.

 Zimowe liczenie jest doskonałą okazją do edukacji przyrodniczej oraz do promowania tzw. birdwatchingu, czyli spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, z lornetką w poszukiwaniu ptaków. Pozwala nam lepiej poznać ptaki, które żyją tuż obok nas. Zimowe Ptakoliczenie będzie świetną okazją do rodzinnego spaceru lub do spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie - zbliżając się do ptaków, zbliżamy się do ludzi, możemy nawiązać wiele interesujących kontaktów z pasjonatami, co może stać się zalążkiem naszych pasji.

W liczeniu udział wziąć może każdy.

Akcja przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych obserwatorów, jak i „weekendowych ptasiarzy”, całych rodzin, uczniów ze szkół - dla wszystkich

W Boguszowie-Gorcach, bezpłatną wycieczkę po parkach i ogrodach dzielnicy Gorce, poprowadzi Anna Kogut i Piotr Wasiak

Zbiórka  30.01.10 o godz. 10.00, w parku szkolnym.

Planowany czas zakończenia wycieczki: 12. 00

Więcej informacji o akcji

http://www.otopjunior.org.pl/pl/nowosci/akcja_dla_ciebie/policzmy_ptaki_zima#5

Informacji udziela przewodnik wycieczki: ( Anna Kogut  telefon 074 8441098)

                                                                                           Serdecznie zapraszamy!