ZIMOWE PTAKOLICZENIE

8 Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach  i Ogrodach

 

„Mazurek- ptak Zimowego Ptakoliczenia 2012”

W dniach 28-29 stycznia  już po raz ósmy do parków i ogrodów w całej Polsce zawitają sympatycy ptaków, uczestnicy akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).

       Zimowe liczenie jest doskonałą okazją do edukacji przyrodniczej oraz do promowania tzw. birdwatchingu, czyli spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, z lornetką w poszukiwaniu ptaków. Pozwala nam lepiej poznać ptaki, które żyją tuż obok nas. Sceneria parków i ogrodów sprzyja obserwacjom wróbli, mazurków, sikor, kosów oraz szeregu innych mniejszych i większych przedstawicieli ptasiego świata. Część prowadzi osiadły tryb życia, a część, jak jemiołuszki, to zimowi gości z Europy Północnej i Wschodniej, których przyciąga do Polski klimat łagodniejszy od ich ojczystego.

 Każdy osoba lubiąca przyrodę może wziąć udział w wydarzeniu – Zimowe Ptakoliczenie to dobra okazja do zimowego spaceru. Można też zostać w ciepłej kuchni i policzyć ptaki odwiedzające ogród lub podwórko za oknem.

Zimowe Ptakoliczenie będzie świetną okazją do rodzinnego spaceru lub do spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie - zbliżając się do ptaków, zbliżamy się do ludzi, możemy nawiązać wiele interesujących kontaktów z pasjonatami, co może stać się zalążkiem naszych pasji.

 W liczeniu udział wziąć może każdy!

Akcja przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych obserwatorów, jak i „weekendowych ptasiarzy”, całych rodzin, uczniów - dla wszystkich! W Boguszowie-Gorcach, bezpłatną wycieczkę po parkach i ogrodach dzielnicy Gorce, poprowadzi Anna Kogut i Piotr Wasiak.

 

Zbiórka  28.01.2012 o godz. 9.30

w parku szkolnym- ul. Staszica 5

 w Boguszowie-Gorcach

Planowany czas zakończania wycieczki: 12. 00

Więcej informacji o akcji

http://otop.org.pl/obserwacje/zimowe-ptakoliczenie/

                                                                                    Serdecznie zapraszamy!